me
koszykówka / PLK
koszykówka / PLK -
Brązowe medale dla WKS Śląska Wrocław
autor: tkowWKS Śląsk Wrocław pokonał PGE Spójnię Stargard 87:85 w drugim meczu serii i tym samym wywalczył brązowe medale ORLEN Basket Ligi!

Stargardzianie musieli radzić sobie bez Wesa Gordona i Adama Łapety, ale mimo tego na początku meczu inicjatywa ofensywna była właśnie po ich stronie - dzięki trafieniu Stephena Browna byli lepsi o cztery punkty. WKS Śląsk ciągle był jednak bardzo blisko, a po trójce Jakuba Nizioła wychodził nawet na prowadzenie. Ostatecznie po jego wsadzie po 10 minutach było 25:22. W drugiej kwarcie wrocławianie zaczęli budować większą przewagę - dobrze wykorzystywali możliwości Dusana Mileticia. Dzięki kolejnej akcji Serba różnica wynosiła nawet 10 punktów. Przyjezdni wracali do gry, bo mogli liczyć na trafienia Bena Simonsa oraz Alexa Steina. Kolejna trójka tego pierwszego oznaczała już remis! Dzięki rzutom wolnym Sauliusa Kulvietisa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:47.
W trzeciej kwarcie zespół trenera Miodraga Rajkovicia przede wszystkim starał się utrzymywać na prowadzeniu, a ciągle aktywny był Daniel Gołębiowski. Trafienia z dystansu Alexa Steina i Dominika Grudzińskiego dawały jednak nadzieję gościom. Zagranie Aleksandara Langovicia oznaczało ich przewagę! Ostatecznie po 30 minutach było 63:66. Trójki Grudzińskiego w kolejnej części meczu sprawiały, że zespół trenera Sebastiana Machowskiego ciągle zachowywał szansę na końcowy sukces. W końcówce sytuację kontrolowali jednak wrocławianie. Ostatecznie dzięki zagraniom Dusana Mileticia WKS Śląsk wygrał 87:85 i sięgnął po brązowe medale ORLEN Basket Ligi!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Dusan Miletić, który zdobył 23 punkty i 10 zbiórek. Alex Stein zdobył dla gości 23 punkty i 3 asysty.
źródło: plk.pl