ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
Bengoro
Udane derby dla Gwardii
autor: ArbuzTGKZa nami wielkie piłkarskie święto. W piłkarskich derbach Koszalina zespół Gwardii pokonał Bałtyk 1:0. Gola na wagę cennych trzech punktów zdobył Przemysław Brzeziański.
Pojedynek lokalnych rywali cieszył się sporą popularnością wśród koszalińskich kibiców. Podczas tego meczu Gwardia obchodziła jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji najzagorzalsi sympatycy klubu przygotowali na trybunach prawdziwe święto. Do tej atmosfery próbowali dostosować się zawodnicy obu drużyn. W pierwszej połowie więcej klarownych okazji do strzelenia gola stworzyli sobie gracze prowadzeni przez Mateusza Kaźmierczaka. Najpierw z pozycji spalonej piłkę do siatki posłał Krystian Krauze, a kilka chwil później ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę. Zespół gospodarzy odpowiedział kilkoma szybkimi akcjami, lecz bez efektu w postaci groźnego strzału na bramkę.
Po przerwie piłkarze Gwardii zaczęli wreszcie poważniej zagrażać bramce strzeżonej przez Sebastiana Skrzyńskiego. Jako pierwszy groźnie w kierunku bramki Bałtyku strzelał Mateusz Kołodziejski. W 61 minucie skrzydłowy tej drużyny popisał się udanym dośrodkowaniem, a z bliskiej odległości futbolówkę do siatki wpakował Przemysław Brzeziański.

Goście próbowali odpowiedzieć strzałami z dystansu w wykonaniu Łukasza Szymańskiego i Filipa Karmańskiego, jednak to gospodarze stwarzali klarowniejsze okazje. Dwukrotnie przed szansą ponownie stanął 'Brzezian'. W doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam z golkiperem Bałtyku spudłował Mateusz Kołodziejski.

Gwardia Koszalin - Bałtyk Koszalin 1:0 (0:0)
�r�d�o: gwardia-koszalin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: ArbuzTGK