ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
Bengoro
Skuteczny powrót w drugiej kwarcie
Spójnia Stargard wygrała 81:76 z SKK Siedlce w meczu 27. kolejki pierwszej ligi koszykarzy. Biało-bordowi fatalnie rozpoczęli spotkanie, jednak w drugiej ćwiartce odwrócili role i odnieśli drugą wygraną z rzędu, dzięki czemu zameldowali się w pierwszej dziesiątce zaplecza PLK.

Gospodarze do pojedynku z sąsiadem z ligowej tabeli przystępowali podbudowani zwycięstwem nad Zniczem Pruszków. Chyba za bardzo uwierzyli, że teraz już będzie tylko z górki bowiem w pierwszej kwarcie mięli spore problemy. Nie licząc rzutu wolnego przez ponad cztery minuty nie potrafili trafić do obręczy rywali w wyniku czego całkiem zasłużenie przegrywali 1:12.
Kibice miejscowych zapewne zaczęli zadawać sobie pytanie czy zwycięstwo nad drużyną z Mazowsza była tylko 'wyjątkiem od reguły'. Wstrzelić nie mógł się lider gospodarzy Łukasz Pacocha. Skoro on nie mógł, to problemy miała cała drużyna, która po pierwszej ćwiartce przegrywała 12:25.

Na całe szczęście krótka przerwa między kwartami odmieniła biało-bordowych. Sygnał do odrabiania strat dali Pieloch, Koziorowicz i Pabian. Potrzebowali oni dokładnie pięć minut by nie tylko dogonić rywali, ale także wyjść na prowadzenie. W sumie w tej odsłonie miejscowi zdobyli trzy razy tyle punktów co Siedlczanie, dzięki czemu na przerwę schodzili z siedmioma oczkami przewagi.

Po zmianie stron SKK dzięki rzutom z dalekiego dystansu udało się wrócić do meczu, jednak czterominutowy przestój na przełomie trzeciej i czwartej odsłony kosztował wiele, nawet bardzo wiele. Spójnia po rzutach Bodycha, Koziorowicza i Pytysia na początku czwartej kwarty wypracowała sobie dziesięciopunktową przewagę, której nie roztrwoniła już do końca.

Chociaż po rzutach Sobiły przyjezdni zbliżyli się na 183 sekundy przed ostatnią syreną na trzy oczka, to jednak odpowiedź najlepszego tego dnia w szeregach gospodarzy Damiana Pielocha okazała się kluczowa. Potem już tylko Wróblewski pewnie wykonywanymi rzutami wolnymi przypięczętował wygraną podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza.

Spójnia Stargard - SKK Siedlce 81:76 (12:25, 30:10, 22:22, 17:19)

Spójnia: Pieloch 20 (4x3), Pacocha 16 (6 as.), Pytyś 14 (9 zb.), Bodych 8, Koziorowicz 8, Wróblewski 8, Pabian 7 (7 zb.), Bigus 0, Jankowski 0

SKK Siedlce: Sobiło 18 (5 zb., 6 str.), Kowalewski 17 (7 zb., 3x3), Weres 15 (3x3), Sulima 10 (6 zb.), Rajewicz 9 (10 zb., 5 str.), Osiński 3, Nędzi 2, Struski 2, Bojko 0, Brenk 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek