ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
maggi
Pogrom w Gryfinie
autor: W. PieczyńskiNa ćwierćfinale zakończyła się tegoroczna przygoda goleniowskiej Iny w Pucharze Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego, region szczeciński. W środowe popołudnie, prowadzeni tego dnia wyjątkowo przez Mariusza Kurasa, biało-zieloni ulegli Energetykowi Gryfino 0:6, choć jedna z bramek padła po sporym błędzie sędziego prowadzącego zawody. Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu sprawy, podrażniona dwoma ligowymi porażkami Ina Goleniów rozpoczęła mecz szybko i od razu zaatakowała bramkę rywali, strzeżoną przez Łukasza Kupczanko. Energetyk jednak, jak przystało na lidera czwartoligowych rozgrywek, nie miał większych problemów z powstrzymaniem goleniowian i z czasem coraz bardziej zagrażał bramce strzeżonej przez Pawła Sobolewskiego.
Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na trybunach boiska ze sztuczną nawierzchnią w Gryfinie czekać musieli do 28 minuty. Wtedy to Bartosz Barandowski otrzymał świetne podanie od kolegi z zespołu i po minięciu bramkarza Iny umieścił piłkę w siatce po raz pierwszy. Dziesięć minut później było już 2:0, po wrzucie piłki z prawej strony, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Kutasiewicz i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Choć po pierwszych 45 minutach Ina Goleniów przegrywała dwoma bramkami, nie miała zamiaru się poddawać. Dużo świeżości w ataku goleniowian wniósł powracający do składu po dłuższej przerwie Piotr Michalski. Coraz większe zaangażowanie w akcje ofensywne, spowodowało, że Energetyk mógł szukać swojej szansy w szybkich kontratakach. W przeciągu czterech minut dwie takie akcje spowodowały podwojenie wyniku z pierwszej połowy. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Barandowski, strzelając swoją drugą bramkę, a chwilę później lecącą wzdłuż bramki piłkę, niefortunnie wybijał Damian Kosior i ta po raz czwarty wpadła do siatki.

Ostatnie dwie bramki dla Energetyka Gryfino padły po rzutach karnych. O ile pierwszy z nich, po zatrzymaniu przez Damiana Kosiora piłki ręką w polu karnym (za co otrzymał czerwoną kartkę) i wykorzystany przez Paulinusa Igbokwe, wielkich emocji nie wywołał, to drugi podyktowany przez sędziego można bez dłuższego namysłu nazwać pomyłką. W czasie kolejnej akcji Energetyka piłkę brzuchem odbił Mariusz Hawrot, jednak sędzia, ku zdziwieniu zarówno graczy Iny, jak i gospodarzy, dopatrzył się… zagrania ręką. Sytuację wykorzystał Łukasz Kosakiewicz, a rzekomy winowajca ukarany został dwoma żółtymi kartkami za dyskusję, przez co Ina Goleniów mecz kończyła w dziewiątkę.

pokaż wszystkie zdjęcia
Energetyk: Łukasz Kupczanko - Łukasz Kosakiewicz, Marcin Janiak (61' Łukasz Łazarz), Bogusław Kostrubiec, Jacek Wierzbicki - Łągiewczyk, Paulinus Igbokwe, Patryk Deptuła, Rafał Komar (68' Łukasz Kondraciuk) - Kamil Kutasiewicz (71' Jakub Marzantowicz), Bartosz Barandowski (66' Michael Wołyński).

Ina: Paweł Sobolewski - Mariusz Hawrot, Dawid Jeż, Robert Śliwiński, Mariusz Stuba (46' Damian Kosior), Michał Jarząbek, Piotr Winogrodzki (81' Rafał Kamiński), Tomasz Trosko, Paweł Wanagiel (46' Piotr Michalski), Robert Żurowski (68' Mateusz Jaśkowiak), Kamil Wiśniewski.

Żółte Kartki: Dawid Jeż, Mariusz Hawrot, Michał Jarząbek (Ina).
Czerwone Kartki: Damian Kosior (73', Ina, zatrzymanie piłki ręką), Mariusz Hawrot (85', Ina, za dwie żółte). sędzia: Artur Aluszyk (Sędzia Główny)

Dane pomogli uzupełnić: WpV, grovest, Oktawian1997, MasterBlakes, pawel84lewy - dziękujemy