ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
Bengoro
Wpadka w Mielcu
Pewni medalu Portowcy zawiedli dzisiaj w Mielcu. Szczecinianie podali pomocną dłoń Stali, której ulegli na wyjeździe 1:0. Szczecinianie zdecydowanie za łatwo dali się zaskoczyć gospodarzom w 22. minucie spotkania. Petteri Forsell wrzucił piłkę z autu, w polu karnym podbił ją Jonathan de Amo, a celną główką popisał się Marcin Flis. Defensywa Pogoni w całej tej akcji pozwoliła miejscowym na zdecydowanie za dużo. Duma Pomorza odpowiedziała po dwóch kwadransach. Kąśliwie tuż zza szesnastki uderzył Kamil Drygas, ale świetnie między słupkami spisał się Rafał Strączek.
Chwilę później goście znów zagrozili bramce Stali. Tym razem bramkarza mieleckiej drużyny wyręczyli jego koledzy z linii defensywnej. Za ofiarność mielczan w tej sytuacji należą się brawa. Od 44. minuty Stal powinna grać w dziesiątkę. Jonathan de Amo ręką zatrzymał akcję Pogoni, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali znalazłby się Sebastian Kowalczyk. Sędziujący mecz Paweł Gil napomniał piłkarza gospodarzy jedynie żółtą kartką. Pogoń mogła strzelić gola do szatni, lecz po uderzeniu Mariusza Malca piłkę zatrzymał Petteri Forsell.

W 49. minucie Portowcy zmarnowali kolejną okazję. Tym razem w dogodnej okazji nie popisał się Luka Zahovič, który z bliskiej odległości strzelił wysoko nad poprzeczką. W 59. minucie przyjezdni zdobyli gola. Michał Kucharczyk wykorzystał podanie od Adriana Benedyczaka, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i trafienia nie uznał. W 67. minucie przypomnieli o sobie miejscowi. Efektowną akcję świetnym strzałem zwieńczył Krystian Getinger. Jeszcze lepszy był jednak Dante Stipica, który świetną interwencją pozostawił Portowców w grze. Dziesięć minut później Rafał Strączek uratował Stal, wygrywając pojedynek sam na sam z Michałem Kucharczykiem. Bramkarz gospodarzy był tego dnia nie do pokonania. W doliczonym czasie gry znów popisał się refleksem broniąc strzał Tomása Podstawskiego.

Porażka w Mielcu pozbawiła Portowców szans na tytuł mistrza kraju, z kolei Stal zwiększyła swoje szanse na pozostanie w lidze.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447