ligowiec.net strona główna
redaktor dyżurny:
me
Sparta zwycięska
autor: P. SkibaPiłkarze Sparty Gryfice pokonali 3:0 Gryfa Kamień Pomorski w spotkaniu III rundy Pucharu Polski okręgu szczecińskiego.

Oba zespoły dzielą dwie ligi, ale boisko zweryfikowało, że Puchar Polski rządzi się swoimi brawami. Publiczność zebrana na stadionie w Gryficach na pierwsze trafienie czekała do 29. minuty. Tomasz Kostrzewa zagrał wtedy futbolówkę do Michała Korgula, a ten posłał ją do siatki obok interweniującego Ireneusza Benedyczaka.
Piłkarze Gryfa starali się bardzo szybko odrobić stratę bramkową, ale bardzo dobrze tego dnia grała defensywa Sparty. W 37. minucie Sparta prowadziła już dwiema bramkami. Tym razem Michał Korgul zagrał piłkę do Tomasza Kostrzewy, a ten podwyższył wynik spotkania.

W drugiej połowie w obu zespołach trenerzy dokonali zmian. Przyjezdni starali się do końca odrobić dwubramkową stratę, ale im się to nie udało. A gospodarze walczyli do końca, do ostatnich minut. Przyniosło im to trzecią bramkę. W 90. minucie wynik spotkania ustalił Michał Korgul, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu.

1:0 - 29' - M.Korgul
2:0 - 37' - T.Kostrzewa
3:0 - 90' - M.Korgul

Sparta: A.Markiewicz - C.Gójski (55' S.Żółtek), K.Kubas (80' Ł.Zakrzewski), K.Motel, D.Rogulski (56'M.Świtniewski) - M.Bober, P.Siemionow - M.Szwech, T.Kostrzewa (62' P.Dobosz), M.Korgul - M.Rogowski
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Bengoro